Penažný príspevok....

Penažný príspevok....

Odoslaťod Teejay » 03 Sep 2010, 19:30

Dobrý večer, chcel by som sa spýtať.... , kedže už dlhšiu dobu ma zaujíma či taky bežný hemofilik typu: Hemofilie A tažkého stupňa má vobec šancu dostať Penažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla? A ak hej tak od čoho všetkého to napríklad záleži a pod? ... Ďakujem
Pozorne si prečítajte : Pravidla a FAQ !!!
Obrázok používateľa
Teejay
Administrátor stránky
Administrátor stránky

Založený: 30 Apr 2008, 20:45

Re: Penažný príspevok....

Odoslaťod Majki » 04 Sep 2010, 10:06

Ahoj,

ja som ho dostal cca v roku 2005 jednalo sa o čiastku 200 000 Sk a pokiaľ si dobre pamätám musel som priniesť obsiahle potvrdenie o svojom zdravotnom stave, ktoré mi vypísala MuDr. Bátorová a myslím že som priniesol aj správu od ortopéda. Potom som mal "stretko" s posudkovým lekárom, ktorý zhodnotil môj zdravotný stav a uznal ma invalidným na myslím že 75%. Samozrejme treba zdokladovať príjem za nejaké obdobie a ďalšie tak trochu byrokratické papiere. Uprednostňujú ľudí, ktorý ešte pracujú. A auto nesmelo byť staršie ako 5 rokov.

Majki.
Majki
okoloidúci
okoloidúci

Založený: 04 Sep 2010, 09:32

Odoslaťod Teejay » 04 Sep 2010, 11:54

Hm aha... takže keď som študent, tak prijmy by boli brane od rodicov pokial to spravne chapem hej? no ja som tiez okolo 70 neviem presne teraz.... ale tak si moc šance nemam...
Obrázok používateľa
Teejay
Administrátor stránky
Administrátor stránky

Odoslaťod Jerry » 04 Sep 2010, 18:10

Ahojte chalani,
nadviažem na Vás, čo ste už napísali. Najprv, Teejay, si pozri v posudku, či máš v oblasti mobility napísané, že si odkázaný na individuálnu prepravu. Potom, či v tejto oblasti máš napísané, že sociálne dôsledky z tejto oblasti je možné kompenzovať príspevkom na kúpu motorového vozidla. Ak to tam nemáš, tak bude potrebné najprv otvoriť posudok a dať ho preposúdiť. Tu si treba uvedomiť, že ak máš niektoré iné kompenzácie teraz v posudku, tak sa Ti môžu pozastaviť, v najhoršom prípade môžeš aj o niektoré prísť. Ak tam skôr uvedené máš, tak môžeš rovno požiadať o uvedenú kompenzáciu. Ak zatiaľ nemáš žiadne kompenzácie, tak sa bez problémov pokús požiadať o túto kompenzáciu aj napriek otvoreniu posudku a dosť náročného dokladovania zdravotníckych stanovísk. Posudzovanie príjmu je až posledná dištancia, ak budeš mať v posúdku napísané, že máš nárok na kompenzáciu vo forme príspevku na kúpu motorového vozidla.
Jednou z podmienok poskytnutia je pravidelná doprava do práce, školy alebo zdravotníckeho zariadenia. Ty chodiš do školy, tak táto podmienka by bola splnená.
Jaro Janovec
Jerry
Administrátor stránky
Administrátor stránky

Založený: 26 Máj 2008, 13:33

Odoslaťod Teejay » 04 Sep 2010, 20:45

No to je pravda, a pokial viem tak som zatial nemal ziadnu kompenzaciu... a ani nic podobne... no to je pravda a ta cesta do skoly a neskor do prace by tam urcite bola.. kedze teraz to nahradzuje autobus a vela krát je to dost náročné....
Obrázok používateľa
Teejay
Administrátor stránky
Administrátor stránky

Odoslaťod Jerry » 05 Sep 2010, 06:39

Tak neváhaj a pokús sa o to. Ak dáš si žiadosť o príspevok na kúpu motorového vozidla, tak automaticky otvoríš posudok, ak tam už nie je napísané to, čo som uviedol v predošlom príspevku. Musíš uvádzať, že cestovať prostriedkami hromadnej dopravy je pre teba obtiažne a vždy je riziko úrazu - krvácania, už pri nepatrnom došlapnutí dôjde ku krvácaniu (výstup a nástup), udržať sa v hromadnom dopravnom prostriedku (pri držaní za mádlo) môže tiež dochádzať ku trhavým pohybom, ktoré vedú ku krvácaniu do lakťov, členkov, kolien, svalov a pod. Tu je potrebné presvedčiť komisiu, že si odkázaný na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom, kvôli predchádzaniu krvácavých príhod, ďalej pri preprave do zdravotníckeho zariadenia, ak už máš krvácanie a pod. Tomu musia zodpovedať aj lekárske potvrdenia. Je toho dosť, čím sa dá apelovať nato, že si odkázaný na individuálnu prepravu. Takže nemôžeš využívať hromadné prostriedky tak ako zdravý človek v tvojom veku.
A samozrejme apelovať, že tvoje sociálne dôsledky zo zdravotného postihnutia budú kompenzované príspevkom na kúpu motorového vozidla.
Držím prsty.
Jaro Janovec
Jerry
Administrátor stránky
Administrátor stránky

Odoslaťod Cataleyo » 14 Sep 2012, 11:01

Dobrý deň,
zaujímalo by ma, ako je to s opätovným príspevkom na auto, keďže už raz bol udelený mojej mame asi v roku 2002, či tam je nejaká šanca na úspech. Už som začal behať po úradoch, na socialnom úrade som si už bol po tlačivá a chcel by som sa opýtať, čo by bolo najvhodnejšie vyplniť do kolónky odôvodnenie žiadosti, ak už s tým ma niekto skúsenosti. Lekársky posudok im ostal, nový nepýtali, akurát ma poslali k obvodnej lekárke aby dala výpis zo zdravotného záznamu sa posledných 6 mesiacov, a nie som si úplne istý, ale tam nemam žiadny záznam o nejakom úraze, to asi tiež dosť znižuje šance na udelenie príspevku, tak by som bol vďačný za nejakú radu pri postupoch .)

Vopred ďakujem za rýchlu odpoveď.
Naposledy upravil Cataleyo dňa 03 Jan 2017, 07:11, celkovo upravené 1 krát.
Cataleyo
okoloidúci
okoloidúci

Založený: 14 Sep 2012, 10:21

Odoslaťod Jerry » 17 Sep 2012, 06:26

Ahoj Samko,
čo sa týka opätovného príspevku na auto, máš šancu, pretože uplynulo už 10 rokov. Teraz si už dospelý, tak budeš žiadať na seba a nie mamka. Čo sa odôvodnenia týka máš základné veci napísané v mojej odpovedi vyššie z 5.9.2010. Čo sa týka záznamov od lekárky, tak určite nebude dobré, ak tam nebudeš mať vôbec nič. Nech Ti ale napíše, že pravidelne a často používaš koncentráty, čím zabraňuješ krvácaniam (neviem, či nie si aj na profylaxii). Bolo by dobré keby Ti nejaké potvrdenie dal aj hematológ, ktorý popíše závažnosť Tvojho ochorenia a hrozby každého krvácania a tým pádom potreby individuálnej prepravy....
Dúfam, že som Ti aspoň z časti pomohol.
Držím Ti prsty.
Ahoj.
Jaro Janovec
Jerry
Administrátor stránky
Administrátor stránky

Naspäť na Vzájomná poradňa - iné

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.