Pozvánka pre nečlena

Pozvánka pre nečlena

Odoslaťod Brancci » 09 Nov 2009, 18:32

9. novembra mi ako nečlenovi bola doručená pozvánka na zasadnutie republikového výboru SHZ. Predmetom rokovania mali byť príspevky na diskusnom fóre Združenia. Na tomto mieste musím uviesť, že ten istý RV rokoval o.i. aj o mojom členstve v Združení, o ktoré som sa riadnou cestou uchádzal. V tom čase členovia RV jednali v mojej neprítomnosti, môj osobný názor ich nezaujímal a na moju prihlášku reagovali týmto zamietavým vyjadrením. Vzhľadom na tento fakt, nepokladám za dôležité osobne sa zúčastniť rokovania RV, pretože ho pokladám za ďalšiu frašku režírovanú predsedom Združenia. Zmysluplnou činnosťou pre rokovanie RV by malo byť odškodnenie nakazených hemofilikov a liečba všetkých komplikácií na najvyššej možnej úrovni. Teraz sa obmedzím len na stručné písomné vyjadrenie:

Všetky príspevky publikované na fóre SHZ som písal už ako ťažko chorý pacient s VKCH, ktorý v dôsledku nedostatočnej liečby trpí okrem hlavnej diagnózy aj na celý rad komplikácií. Príspevky som písal v dobrej viere, že kompetentní si vstúpia do svedomia a začnú konať v prospech hemofilického pacienta. Zanedbaním hygieny a konaním non lege artis trpím na infekcie HBV, HCV, CMV a WBB. Dlhodobo neliečené infekcie HBV a HCV sú príčinou chronickej vírusovej hepatitídy a fibrózy. Neskorá imunomodulačná liečba vírusovej hepatitídy katastrofálne vplývala na moje podlomené zdravie. Táto liečba vyvolala ďalšie závažné ochorenia, akými sú larvovaná sideropénia (feritín < 3.0 ug/l, mimochodom normálna hladina refitínu sa pohybuje v rozsahu 30-400 ug/l), wilsonova choroba pečene (Cu > 22.0 umol/l) a celiakia (AEmA IgA +++/++++, ARA R1 (tTG) IgA +++/++++, pozitívny histologický nález). Všetky tieto choroby sa podpísali na chronickom únavovom syndróme, telesnej slabosti a celkovej strate výkonnosti.
Pre spomenuté dôvody mali byť moje aktivity smerované k odškodneniu všetkých pacientov, ktorí boli nakazení infekčnými chorobami v zdravotníckych zariadeniach. Žiaľ, verejného ospravedlnenia sa nedočkali dokonca ani nakazení darcovia krvi, ktorí boli v 70- a 80-tych rokoch infikovaní použitím nesterilného vybavenia na hematologicko-transfuziologických oddeleniach, čo svedčí o nelichotivom stave našej občianskej spoločnosti. Sám som sa rozhodol kompetentných vinníkov žalovať a žiadať náhradu škody v dôsledku poškodeného zdravia. Minulý týždeň som sa rozhodol podať podnet na prešetrenie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Tvrdenie, že skutky sa v minulosti nestali a poškodení k infekcii prišli narkomániou, v tetovacích štúdiách alebo vedením promiskuitného života je natoľko absurdné a scestné, že o žalostnej úrovni odbornej hematologickej spoločnosti niet najmenších pochybností. Sám sa o tom utvrdzujem na každom mojom kroku.
Nechám na každom z čitateľov, aby sám posúdil a zodpovedal si na otázku, kto cielene a systematicky vyvíja aktivity, ktoré smerujú proti pacientovi s vrodenou hemokoagulopatiou? Nechám na každom nakazenom hemofilikovi, aby zvážil, či už osobne pocítil tzv. aktivity SHZ zamerané na odškodnenie hemofilikov v dôsledku infekcie HCV alebo HBV. Je na škodu veci, že väčšina dotknutých hemofilikov v boji za svoje legitímne práva rezignovala a k pokusu o nápravu sa stavia pasívne a apaticky.

S pozdravom,
Braňo
Brancci

Re: Pozvánka pre nečlena

Odoslaťod Jerry » 18 Nov 2009, 21:25

Branislav Novotka,

mal si možnosť prezentovať svoje názory pred celým Rozšíreným výborom SHZ. Podotýkam, že v Rozšírenom výbore SHZ je 33 členov organizácie. V uvedený deň bolo riadne zasadnutie tohto orgánu SHZ. Mal si možnosť oboznámiť všetkých členov tohto orgánu svojimi pripomienkami, návrhmi, ale aj zodpovedať na prípadne otázky prítomných členov.
Žiaľ túto možnosť si nevyužil. Zdá sa mi, že pre teba je výhodnejšie takto verejne spoza "buka" napádať a obviňovať ľudí, ktorí vyvíjajú činnosť pre prospech všetkých ľudí s vrodeným krvácavým ochorením. Bohužiaľ ty sa pravdepodobne bojíš obojstrannej diskusie a radšej len napádaš ľudí.
Ale nech si každý urobí svoj vlastný názor.

Jaro Janovec
Jerry
Administrátor stránky
Administrátor stránky

Založený: 26 Máj 2008, 13:33

Naspäť na Iné aktivity SHZ

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.